Reklama

Łomżyński szpital zaopiekuje się chorymi na pęcherzowe oddzielanie naskórka

21/08/2019 09:26

Szpital Wojewódzki w Łomży, Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Dziecięcy Szpital Kliniczny w BIałymstoku, dzięki umowom zawartym z Podlaskim NFZ, obejmą opieką chorych na pęcherzowe oddzielanie naskórka (EB).

– W tych placówkach pacjenci będą mieli zapewnioną kompleksową opiekę – podkreśla dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński. – Otrzymają bezpłatnie m.in. specjalistyczne opatrunki, bandaże oraz odżywki i preparaty dezynfekcyjne konieczne do leczenia. Warto też podkreślić, że te niezbędne środki mogą też być dostarczane pacjentom przez szpital bezpośrednio do domu.

W naszym województwie na pęcherzowe oddzielanie naskórka choruje zaledwie siedem osób, w tym troje dzieci.

Źródło: SKS Podlaskiego OW NFZ / zdj. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości