Reklama

Łomżyńskie obchody Dnia Edukacji Narodowej [VIDEO i FOTO]

17/10/2022 17:01

​​​​​​​21 nauczycieli odebrało dziś nagrody prezydenta Łomży z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w murach Szkoły Podstawowej nr 1.

Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam o szczególnej roli nauczycieli i ogromnej wartości edukacji. Dzisiejsze wydarzenie było okazją, by podziękować nauczycielom za ich wkład w naukę i wychowanie przyszłych pokoleń.

- Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do tego, aby pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszą temu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam wszystkim na sercu, gdyż dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności oraz Polski, jest naszą nadzieją najlepsze jutro – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.  - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam państwu najserdeczniejsze podziękowania za pracę, wyrozumiałość,  trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz sumienność i oddanie z jakim realizujecie powierzone obowiązki. Życzę państwu również zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, niech każdy dzień będzie wypełniony radością, pokojem, sukcesami zawodowymi oraz wyrazami wdzięczności uczniów za wsparcie i pomoc w kształtowaniu ich osobowości i lepszym zrozumieniu świata.

Reklama

Podczas miejskiego święta edukacji wręczone zostały coroczne nagrody Prezydenta Łomży. W tym roku za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymało je 21 pedagogów.

- W zdecydowanej większości są to nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jesteśmy tu, żeby docenić ich trud oraz codzienną pracę z uczniami naszych placówek. Cieszę się, że w dniu dzisiejszym możemy się spotkać i te osoby nagrodzić – mówił z kolei odpowiedzialny za edukację wiceprezydent Andrzej Stypułkowski.

Reklama

Łomżyńscy nauczyciele otrzymali wyróżnienia również podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w piątek w Białymstoku. Tego dnia wręczone zostały m.in. Nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę.

Nagrodzeni nauczyciele:

  • Cichocki Bogusław - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
  • Cwalina Waldemar - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
  • Danielewska Edyta - Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Domalewski Krzysztof - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6
  • Drożyner Paweł - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6
  • Kamińska Krystyna - Szkoła Podstawowa Nr 1
  • Lipska Katarzyna Anna - I Liceum Ogólnokształcące
  • Łuba Anna - II Liceum Ogólnokształcące
  • Matejkowska Ewa - Bursa Szkolna Nr 3
  • Piechowski Jarosław - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  • Piotrowska Izabela - Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Rabek Aneta - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7
  • Rainko Ewa - Szkoła Podstawowa Nr 7
  • Skrodzka Maria Barbara - Przedszkole Publiczne Nr 9
  • Suchodoła Urszula - Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Węgrowski Dariusz -  Szkoła Podstawowa Nr 10
  • Witkowska Barbara - Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Nr 2
  • Woliński Lech - Bursa Szkolna Nr 2
  • Wójcik Joanna - Szkoła Podstawowa Nr 9
  • Zaniewska Alicja - Przedszkole Publiczne Nr 14
  • Zygier-Urbaniak - Małgorzata Przedszkole Publiczne Nr 1

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży.

Więcej w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości