21 nauczycieli odebrało dziś nagrody prezydenta Łomży z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w murach Szkoły Podstawowej nr 1.
Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam o szczególnej roli nauczycieli i ogromnej wartości edukacji. Dzisiejsze wydarzenie było okazją, by podziękować nauczycielom za ich wkład w naukę i wychowanie przyszłych pokoleń.
- Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do tego, aby pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszą temu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam wszystkim na sercu, gdyż dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności oraz Polski, jest naszą nadzieją najlepsze jutro – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski. - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam państwu najserdeczniejsze podziękowania za pracę, wyrozumiałość, trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz sumienność i oddanie z jakim realizujecie powierzone obowiązki. Życzę państwu również zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, niech każdy dzień będzie wypełniony radością, pokojem, sukcesami zawodowymi oraz wyrazami wdzięczności uczniów za wsparcie i pomoc w kształtowaniu ich osobowości i lepszym zrozumieniu świata.
Reklama
Podczas miejskiego święta edukacji wręczone zostały coroczne nagrody Prezydenta Łomży. W tym roku za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymało je 21 pedagogów.
- W zdecydowanej większości są to nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jesteśmy tu, żeby docenić ich trud oraz codzienną pracę z uczniami naszych placówek. Cieszę się, że w dniu dzisiejszym możemy się spotkać i te osoby nagrodzić – mówił z kolei odpowiedzialny za edukację wiceprezydent Andrzej Stypułkowski.
Reklama
Łomżyńscy nauczyciele otrzymali wyróżnienia również podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w piątek w Białymstoku. Tego dnia wręczone zostały m.in. Nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę.
Nagrodzeni nauczyciele:
Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży.
Więcej w naszym materiale VIDEO