Reklama

Mammobus zaparkuje w Łomży

20/07/2020 07:30

W poniedziałek i Wtorek (20-21.07) mieszkanki Łomży mogą wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. W ramach akcji realizowanej przez Podlaski Oddział NFZ na parkingu sieci Kaufland (Piłsudskiego 33) pojawi się mobilny mammobus.

Mammografia to badanie dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały go w ciągu ostatnich dwóch lat oraz kobiet, które otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Aby je wykonać, nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy zgłosić się – na przykład do mammobusu. Ten będzie stacjonował w naszym mieście w dniach 20-21 lipca, w godz. 9:00 - 17:00 (telefon do rejestracji: (58) 767 34 44).

Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).

Reklama

Podlaski Oddział NFZ przypomina, że rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Im szybciej to zrobisz – tym większą masz szansę na wyleczenie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości