W niedzielne, deszczowe popołudnie, około 100 osób ruszyło ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pochód zorganizowany już po raz szósty rozpoczął się po sprawowanej w łomżyńskiej katedrze Mszy za Ojczyznę w intencji Żołnierzy Wyklętych. Zgromadzenie zabezpieczało kilkunastu funkcjonariuszy policji.
Marsz przeszedł najpierw ulicami Dworną, Sienkiewicza i Polową pod pomnik poświęcony Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956.
Kiedy uczestnicy dotarli pod pomnik, złożyli kwiaty i zapalili znicze, po czym ruszyli ul. Kopernika w dół do Szkoły Muzycznej, obok której, przy pomniku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, złożono kolejne kwiaty, odczytany został Apel Poległych i odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.
Silną grupę uczestników marszu stanowili radni miejscy PiS z przewodniczącym Janem Olszewskim na czele. Wśród maszerujących byli poseł Lech Kołakowski.