Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zyska respirator i zamgławiacz do dezynfekcji karetek. Zakup sprzętu związany jest z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży z propozycją sfinansowania zakupu najbardziej obecnie potrzebnego sprzętu ratunkowego.
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami zakupiony zostanie respirator i zamgławiacz do dezynfekcji karetek. Środki na ten cel w wysokości 50 tysięcy złotych zostały wygospodarowane w budżecie miasta z rezerwy na zarządzanie kryzysowe.
Rekomendacje do uruchomienia tych funduszy przekazał samorządom wojewoda podlaski.