Reklama

Mieszkańcy nie chcą w Łomży "zakaźniaka". Władze interweniują [VIDEO i FOTO]

16/03/2020 12:35

Mieszkańcy Łomży wciąż widoczni są przed Szpitalem Wojewódzkim w Łomży, który od dzisiaj funkcjonuje jako szpital zakaźny. Od rana trwają protesty. - My tutaj z radnymi w trybie pilnym chcemy zwołać nadzwyczajną sesję na którą zaprosimy wojewodę - mówił zgromadzonym przed Szpitalem Wojewódzkim w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski.

Rano informowaliśmy o manifestacji, którą spontanicznie zorganizowano w celu wyrażenia dezaprobaty z powodu przekształcenia łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny do walki z koronawirusem. Szczegóły, VIDEO i FOTO:

Obecnie przed szpitalem wciąż widoczne są grupki zainteresowanych tym tematem osób. Z mieszkańcami spotkał się tam prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Jest to decyzja niezrozumiała dla mnie, jako prezydenta miasta, nielogiczna. W piątek otrzymaliśmy decyzję, że nasz szpital wojewódzki ma być przekształcony na szpital zakaźny. Nikt się z nami nie konsultował, nie przekazał nam nawet informacji, otrzymaliśmy tą informację medialnie, więc jest to ogromne nieporozumienie i na pewno w taki sposób nie powinno się podejmować tak ważnych decyzji - mówił nam przed szpitalem prezydent Mariusz Chrzanowski. - Jako miasto Łomża zostaliśmy praktycznie odcięci od opieki zdrowotnej, stąd między innymi ten niepokój, który jest u mieszkańców, co widać od momentu podjęcia tej decyzji.

Reklama

Radni wraz z prezydentem wystąpili już z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej w dniu 17 marca 2020 roku o godz. 12:00. Jeśli przewodnicząca wniosek przyjmie, to radni zajmą się dyskusją na temat bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz przyjmą stanowisko ws. przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

zdj. FB Piotr Serdyński

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości