Społeczność Mikołajek w gminie Łomża długo wyczekiwała tej inwestycji. Zadowolony z jej ukończenia jest także sołtys, którego raduje poziom jej wykonania. - Takiej drogi nie powstydziłaby się żadna europejska wieś - mówi sołtys Wiesław Chojnowski. Przy okazji robót położony został światłowód, który zapewni mieszkańcom szybki Internet. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1 mln 200 zł.
- Dzisiaj mamy jeden z radośniejszych dni na terenie gminy Łomża. Oddaliśmy do użytku inwestycję w miejscowości Mikołajki – mówi wójt gminy Łomża, Piotr Kłys.
Historia inwestycji sięga do maja 2016 r., wtedy właśnie zlecono wykonanie projektu drogi. Rok później zostały złożone dokumenty do Starostwa Powiatowego w Łomży. Po przygotowaniu dokumentacji oraz o zagospodarowaniu środków w budżecie na inwestycję przez radę gminy w styczniu br. został ogłoszony przetarg. Z końcem maja wykonawca podpisana została umowa z wykonawcą.
- Wykonawca w ciągu dwóch miesięcy wykonał ulicę razem z chodnikami, którą odebraliśmy 31 lipca 2018 r. Okazało się w trakcie prac, że jest to trudny teren geologicznie i należy jeszcze wykonać warstwę mrozoodporną, co zrobiliśmy – mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys.
W połowie sierpnia 2018 roku zakończona została przebudowa drogi przez wieś Mikołajki. Kolejna z dróg - będących od lat w bardzo złym stanie technicznym - została całkowicie przebudowana. Po rozebraniu całej konstrukcji istniejącej jezdni wykonano nową, wzmocnioną warstwą mrozoochronną, jezdnię bitumiczną ograniczoną krawężnikami oraz chodniki i wjazdy na posesję z kostki polbruk.
Poza odcinkiem o długości 694 m od drogi powiatowej do końca wsi wykonano nową nawierzchnię bitumiczną na drodze łączącą drogę gminną z drogą powiatową. Przy okazji budowy drogi została również wykonana nawierzchnia bitumiczna na pętli autobusowej przy świetlicy wiejskiej.