Reklama

Miliony z RPO dla PWSiP

30/11/2018 08:10

Zarząd Województwa przyznał Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 2,5 miliona dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Środki mają być przeznaczone na zakup wyposażenia oraz na przebudowę i adaptację pomieszczeń pod tworzone Centrum Symulacji Medycznych.

PWSIiP ma przeznaczyć uzyskane środki na zakup wyposażenia na wydziałach: nauk społecznych i humanistycznych, informatyki i nauk o żywności, a także nauk o zdrowiu. Ponadto środki przeznaczone zostaną na przebudowę i adaptację istniejących pomieszczeń pod Centrum Symulacji Medycznych.

Z projektu mają skorzystać studenci, którzy w trakcie nauki będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami pracy zawodowej zgodnie z wybranym kierunkiem kształcenia. Projekt zakłada także współpracę z regionalnymi przedsiębiorcami. Wartość inwestycji wynosi 3,1 mln zł, z czego 2,5 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Był to ostatni projekt oceniony w konkursie dotyczącym inwestycji w infrastrukturę kształcenia zawodowego i ustawicznego . Dotacja przyznana przez Zarząd Województwa wyczerpała pulę konkursu RPOWP na szkolnictwo zawodowe. Łącznie z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości, środki w ramach konkursu otrzymało 21 inwestycji, wartych 56,7 mln zł. Dotacja z RPO wyniosła 47,6 mln zł. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości