Nie wykluczmy, że pojawi się zalecenie, aby na ulice, w miejsca publiczne wychodzić ze środkami ochrony osobistej, które jesteśmy w stanie sami wykonać - powiedział dziś (7.04) rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
O możliwą rekomendację, aby wszyscy nosili maseczki, rzecznik resortu zdrowia pytany był dzisiaj na briefingu prasowym. Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jest wskazanie WHO, abyśmy korzystali z maseczek, które jesteśmy w stanie sami przygotować. Chodzi najczęściej o maseczki bawełniane złożone z kilku warstw.
– My nie mówimy dzisiaj o gremialnym kupowaniu maseczek, których w Europie i na świecie może w tej chwili brakować (...). Jeżeli wszyscy na świecie zaczniemy gremialnie kupować sprzęt ochrony osobistej to tego sprzętu może zabraknąć w szpitalach, w służbie zdrowia, więc tam, gdzie on jest najbardziej potrzebny – powiedział Andrusiewicz, cytowany przez PAP.
Reklama– My mówimy, że możliwa jest rekomendacja, żebyśmy na ulice, w miejsca publiczne, wychodzili ze środkami ochrony osobistej, które sami jesteśmy w stanie sobie przygotować, które ochronią nas od tego bezpośredniego kontaktu. I nie wykluczmy, że takie zalecenie się pojawi – powiedział rzecznik MZ.
Według ostatnich statystyk resortu zdrowia w Polsce mamy odnotowane 4532 zakażenia koronawirusem. 111 osób zmarło. Dotychczas przebadano 92215 próbek. W przypadku naszego województwa potwierdzonych zakażeń jest 114.