- Czuję się świetnie - mówi Wiktoria Wiśniewska z Grajewa, która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł Miss Golden Girl podczas gali The Miss Globe 2020. To kolejny międzynarodowy sukces 19-letniej Grajewianki. Wcześniej Wiktoria znalazła się w ścisłym TOP 10 konkursu Miss Tourism Metropolitan w Kambodży.
Przygoda Wiktorii z konkursem The Miss Globe trwała dwa tygodnie. Nastolatce udało się zdobyć zaszczytny tytuł Miss Golden Girl, a do Polski przywiozła przepiękny diadem, szarfę i prezenty. Była jedyną reprezentantką naszego kraju.
- Sama możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej to ogromne wyróżnienie, a to, że mogłam jeszcze zdobyć tytuł dla Polski to już jest w ogóle osiągnięcie wszystkich marzeń - mówi.
Dodajmy, że to już kolejny sukces 19-latki. Wcześniej Wiktoria zdobyła tytuły Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018, 2 Wicemiss Polski Nastolatek 2018 i znalazła się w TOP 10 międzynarodowego konkursu Miss Tourism Metropolitan International 2019.
- Myślę, że to jest wyróżnienie nie tylko dla konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej, ale także Miss Polski - uważa Anna Kurządkowska-Kosińska, organizatorka konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej, która podkreśla, że Wiktoria po raz kolejny reprezentowała nasz region i kraj na arenie międzynarodowej - Jest to ogromny sukces.
Chociaż do udziału w konkursie Wiktorię wytypował prezes konkursu Miss Polski, to wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie lokalnych władz: prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz burmistrza Grajewa Dariusza Latarowskiego.
- Jestem za to ogromnie wdzięczna i korzystając z okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować - mówi Anna Kurządkowska Kosińska.
Teraz czas na naukę. Wiktoria wraca na Uniwersytet Morski w Gdyni, gdzie studiuje od października studiuje nawigację.