Reklama

Mobilna Strefa Zdrowia w centrum Łomży. Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie

25/06/2022 13:38

Mieszkańcy miasta i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych oraz konsultacji lekarskich. W centrum Łomży rozstawiona została Mobilna Strefa Zdrowia.

W Łomży, na placu Niepodległości, pojawiła się Mobilna Strefa Zdrowia. To wydarzenie w ramach projektu “Zdrowe życie”, który patronatem objęli objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda.

- To jest wspaniałe rozpoczęcie wakacji, takich zdrowych wakacji, przemyślanych wakacji pod kątem zadbania o siebie, ale też wyjazdu na wakacyjny wypoczynek. Możemy tutaj dzisiaj zrobić szereg badań. Możemy skonsultować nasz stan zdrowia z lekarzami specjalistami. Mamy tutaj kardiologa, dermatologa, pulmonologa. Każdy po tych miesiącach, kiedy był Covid, może dzisiaj skonsultować swój stan zdrowia - mówi Beata Leszczyńska, rzecznik prasowy POW NFZ w Białymstoku.

Reklama

Badania i wydarzenia dostępne w Mobilnej Strefie Zdrowia:

  • pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna

  • badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna

  • badanie EKG

  • badanie USG płuc + konsultacja radiologa

  • konsultacje dietetyczne

  • konsultacje dermatologiczne

  • mammografia (badania dla pań w wieku 50-69 lat)

  • honorowe krwiodawstwo („krwiobus” NCK – tylko w sobotę do godz. 14)

  • badanie stężenia wydychanego dwutlenku węgla (GIS)

  • analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną (NIZP PZH-PIB)

    Reklama
  • wystawianie kart EKUZ

  • potwierdzanie profilu zaufanego

  • informacje o programach profilaktycznych

  • porady żywieniowe

  • wojskowa karetka + zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (SZ RP)

  • wóz Straży Pożarnej + kurtyna wodna

  • namiot profilaktyczny Policji.


- Pacjenci obciążeni kardiologicznie są szczególnie wrażliwi na takie temperatury. Na pewno należy dużo pić - minimum 2 litry wody dziennie a nawet do 3 litrów, unikać słońca jak się tylko da. Jeżeli musimy wyjść, przebywajmy w cieniu, coś na głowę, posmarować się też kremem z filtrem, żeby przed słońcem się uchronić, trzeba mierzyć ciśnienie. Są pacjenci narażeni na spadki ciśnienia, hipotensję, więc na pewno trzeba to kontrolować - tłumaczy Zuzanna Wojdyńska, lekarz z Narodowego Instytutu Kardiologii.

Reklama

Mobilna Strefa Zdrowia będzie czynna dzisiaj do godz. 19:00 oraz w niedzielę w godz. 10:00-19:00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości