Zbliża się oficjalne zakończenie morsowego sezonu 2021/2022. Z tej okazji łomżyńscy miłośnicy zimnych kąpieli organizują specjalne wydarzenie, podczas którego zbierane będą środki na leczenie chorego Filipka Nowackiego z Łomży. W wodzie zobaczymy m.in. Magdalenę Narożną z "Pięknych i Młodych".
Oficjalne zakończenie sezonu łomżyńskich morsów odbędzie się już 24 kwietnia. Wszyscy chętni będą mogli pojawić się na terenie plaży, rozgrzać się, wskoczyć do zimnej wody, a następnie ogrzać w bani lub przy ognisku. Organizatorzy zadbają o gorące posiłki i napoje, w tym kiełbaski, które będzie można upiec nad ogniem. W programie znajdą się też m.in. konkursy z nagrodami.
Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć Filipka Nowackiego z Łomży, który cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To bardzo rzadka genetyczna choroba, która degraduje mięśnie odpowiedzialne za ruch, ale też mówienie, połykanie i oddychanie. Dziecku pomóc może bardzo droga terapia genowa.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Magdalena Narożna z zespołu „Piękni i Młodzi”. Wokalistka nigdy nie morsowała, ale zrobi to po raz pierwszy!
- Chociaż nigdy nie morsowałam to przełamię się i po raz pierwszy, razem z morsami, razem z wami, wejdę do wody! A wszystko to dlatego, żeby Filipek wyzdrowiał, żeby zdobyć dla niego jak najwięcej pieniędzy – mówi Magdalena Narożna.
Impreza odbędzie się 24 kwietnia przy moście Hubala w Łomży. Start o godz. 12:00
zdj. instagram/fb/archiwum