Reklama

Można zgłosić się do Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością

21/11/2018 06:45

Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością zakończyła funkcjonowanie wraz z końcem kadencji prezydenta miasta. Do nowej rady, zajmującej się opiniowaniem i inspirowaniem działań na rzecz osób niepełnosprawnych można zgłaszać się do 3 grudnia bieżącego roku.

Zgłoszenia do Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością mogą składać osoby z niepełnosprawnością oraz działające w stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się osobami niepełnosprawnymi

Termin upływa 3 grudnia bieżącego roku. Zgłoszenie można złożyć w formie papierowej w Biurze Podawczym UM Łomża lub wysłać na adres e-mail j.chmielewska@um.lomza.pl

Do zadań Rady w ubiegłej kadencji należało m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością oraz realizacji praw osób z niepełnosprawnością, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności samorządu na rzecz osób z niepełnosprawnością, zgłaszanie uwag do aktów prawa miejscowego pod kątem ich skutków dla osób z niepełnosprawnością, przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ocena realizacji programów dotyczących osób z niepełnosprawnością.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości