Reklama

MPEC: Rozstrzygnięto ostatni przetarg na budowę kotła na biomasę

30/11/2018 09:11

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. rozstrzygnęło ostatni już przetarg w ramach realizacji Inwestycji pn. „Rozbudowa Ciepłowni Miejskiej w Łomży o kocioł wodny o mocy 12,5 MW z wykorzystaniem biomasy jako paliwa.” na wykonanie usługi Inżyniera Kontraktu.

Wybrano jedyną ofertę jaka wpłynęła, tj. SAFEGE S.A.S 15-27 Rue du Port, Parc de I’IIe, 92022 Nanterre, Francja wykonująca działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej poprzez SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie. Usługa będzie trwała od 16.11.2018 r. do dnia podpisania protokołu końcowego tj. do ok. 11.10.2019r. Całkowity koszt tej usługi wyniesie ok 365 tys. zł.

Sumaryczne koszty związane z realizacją inwestycji pn. "Rozbudowa Ciepłowni Miejskiej w Łomży o kocioł wodny o mocy 12,5 MW z wykorzystaniem biomasy jako paliw" to 23 104 534,80zł netto.

Reklama

Prawie cała kwota przeznaczona zostanie na realizację przedmiotu umowy w formule "zaprojektuj i wybuduj" - 22 496 164,80 zł netto. Ponadto 243 500,00 zł to koszt opracowania projektu budowlanego, w tym projektu zagospodarowania terenu wraz z uzyskaniem ostatecznej prawomocnej decyzji w przedmiocie pozwolenia na budowę, zaś 364 870,00 zł netto to - jak napisano powyżej - usługa Inżyniera Kontraktu.

- W związku z przyznaniem spółce MPEC w Łomży przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji na projekt pn. "Rozbudowa instalacji energetycznego spalania paliw w Ciepłowni Miejskiej w Łomży o wysokosprawny układ kogeneracyjny oparty o kocioł biomasowy" zamierzamy podpisać tę umowę, jednak nie podjęto jeszcze decyzji co do jej realizacji. Decyzja ta zostanie podjęta w przyszłym roku po przeprowadzeniu analizy dotyczącej wprowadzanych od 1 stycznia 2019 przez Rząd zmian zasad funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce – mówi prezes Radosław Żegalski

Reklama

6 listopada bieżącego roku odbyła się jedna z pierwszych tzw. aukcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Dotyczyła ona instalacji nowych, m.in. takiej jaką planuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Aby aukcja się odbyła, do Urzędu Regulacji Energetyki powinny wpłynąć co najmniej 3 oferty. MPEC przystąpił do aukcji, jednak mimo dużego wolumenu przewidywanego do zakupu energii z OZE, liczącego prawie 54 mld złotych - wykorzystano mniej niż 400 mln złotych. Aukcję wygrała tylko jedna instalacja z Siemiatycz.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości