Zbieg ul. Zawadzkiej i Sybiraków to miejsce, gdzie w Łomży od wielu lat gościły lunaparki. Teraz lokalizacja ta zmienia swój charakter. Na wspomnianym placu pojawi się blok mieszkalny z lokalami usługowymi.
W okolicy ul. Sybiraków i Zawadzkiej znajduje się teren, który zwykle wynajmowany jest wesołym miasteczkom. Teraz został ogrodzony płytą. Okazuje się, że powstanie tu nowy blok.
Inwestorem jest spółka Development Zacharzewski-Skowroński. Firma zbiera dokumenty do wystąpienia o warunki zabudowy. Budowlańcy pojawią się jednak na placu nie wcześniej niż w przyszłym roku.
Jak przyznaje Marek Zacharzewski, również branża mieszkaniowa odczuwa globalny kryzys:
- Trzeba spełniać więcej warunków, żeby dostać kredyt hipoteczny. Mogą sobie na niego pozwolić wyłącznie osoby z bardzo dużymi dochodami. Do tego dochodzą wysokie stopy procentowe. Jak mieszkaniówka zwalnia, spowolnienie odczuwają też m.in. branże meblowa czy dekoratorska. To przekłada się na to, że deweloperzy realizują mniej projektów. Sam miałem rozpocząć trzy budynki. Rozpocząłem tylko jeden. Za dwa lata na rynku może być bardzo mało mieszkań. Już odnotowywane są spadki o 50-70%. Jestem jednak dobrej myśli. Działam już 30 lat i pamiętam kryzys z 2008-2009 r., kiedy w całym budynku sprzedane było tylko jedno mieszkanie.
Reklama
Blok, który powstanie, ma być okazały i reprezentacyjny.