Reklama

Na polsko-białoruskiej granicy powstanie elektroniczna bariera

25/03/2022 08:10

Straż Graniczna podpisała umowę na budowę bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. Będzie ona miała długość 202 km i obejmie zasięgiem działania wszystkie odcinki budowanej zapory fizycznej, a także część wód granicznych

Na wykonanie wszystkich zaplanowanych w ramach umowy prac zakontraktowano kwotę ponad 332 mln zł. Wykonawcą umowy jest firma ELEKTROTIM S.A

"Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wybudowanie zespołu współdziałających urządzeń elektronicznych wraz z oprogramowaniem, komponentami teleinformatycznymi oraz elementami pomocniczymi do ochrony granicy państwowej. Będą one wykorzystywały czujniki wykrywające różne cechy fizyczne obiektów. Zapewni to kompleksowy obraz sytuacyjny, gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji w sposób ciągły, niezależnie od ukształtowania terenu i warunków atmosferycznych" - informuje Straż Graniczna.

Reklama

Jednocześnie na granicy polsko-białoruskiej powstaje zapora. Prace rozpoczęte 25 stycznia br. przebiegają zgodnie z planem

 

fot. KGSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości