Reklama

Na pomoc Łomży? Szpital MSWiA w Białymstoku drugim w województwie podlaskim jednoimiennym szpitalem zakaźnym

17/03/2020 17:53

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku na mocy dzisiejszej decyzji wojewody podlaskiego zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny. To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Mając na uwadze wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, niezbędne jest zwiększenie świadczeń opieki zdrowotnej dla osób z podejrzeniem zakażenia lub choroby zakaźnej COVID-19 w celu zapewnienia tym osobom właściwego dostępu do diagnostyki i leczenia – czytamy w komunikacie.

Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego w jednoimienny szpital zakaźny ma na celu zwiększenie dostępności świadczeniobiorców do leczenia choroby zakaźnej COVID-19. To wg wojewody usprawni przede wszystkim proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Reklama

Wojewoda podlaski wydał decyzję zgodnie z art.. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).

Harmonogram przekształcenia ma być ujęty w odrębnym poleceniu.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości