Na targowisku miejskim w Nowogrodzie rozpoczął działalność punkt szczepień przeciw COVID-19. Od rana do godziny 10 z tej możliwości skorzystało ponad 50 osób.
Punkt rozpoczął pracę o godzinie 7 vis-a-vis głównego wejścia na targowisko. Z samego rana przybyli pierwsi chętni. Jak mówią, potrzebowali czasu, aby wszystko na spokojnie przemyśleć.
- Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Myślę, że gdyby była taka potrzeba takie szczepienia zorganizujemy również w najbliższym czasie. Dzisiaj od godziny siódmej rano do godziny dziesiątej mieliśmy około 50 pacjentów. Były to różne dawki głównie firmy Johnson i Pfizer - mówi nam Ewelina Potaś z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży. - Nie spodziewaliśmy się także takiej współpracy jeżeli chodzi o Ochotniczą Straż Pożarną w Nowogrodzie. Mamy naprawdę duże wsparcie dzisiaj od strażaków. Pomagają chętnym osobom do szczepień wypełniać ankiety, mierzą temperaturę, pilnują porządku publicznego - dodaje Potaś.
Reklama
Akcja organizowana przez Gminę Nowogród i Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży zostanie powtórzona już 14 sierpnia.