Reklama

Ulica Radziecka z nową organizacją ruchu

24/03/2025 13:47

Władze Łomży przychyliły się do głosu radnego Marcina Mieczkowskiego i rodziców w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Radzieckiej. W najbliższym czasie powinno pojawić się nowe oznakowanie.

Interpelacja w tej sprawie została złożona w piątek 21 marca. Oprócz uzasadnienia zawierała ona również petycję podpisaną przez rodziców, którzy codziennie dowożą swoje pociechy do przedszkola położonego przy ulicy Radzieckiej. 

- Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Łomży przekazała mi petycję w sprawie umieszczenia na znaku drogowym B-35 na ulicy Radzieckiej informacji o możliwości postoju do 15 minut. Petycję podpisało 80 osób – to rodzice, którzy codziennie przywożą swoje małe dzieci do tej placówki. Wielu z nich zgłaszało ten problem do mnie osobiście.  Dołączenie informacji o możliwości zatrzymania się na czas do 15 minut ułatwi funkcjonowanie placówki i dostarczenie dzieci do przedszkola. Na pobliskich parkingach bardzo ciężko jest z wolnymi miejscami, w związku z tym zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o przeanalizowanie trudnej sytuacji rodziców przywożących dzieci do przedszkola i podjęcie czynności zgodnie z posiadanymi kompetencjami- czytamy w interpelacji.

Reklama

Dzisiaj na stronach urzędu miasta pojawiła się odpowiedź, której udzielił zastępca prezydenta Łomży Piotr Serdyński. Władze miasta pozytywnie ustosunkowały się do petycji i w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radzieckiej. 

Poniżej przedstawiamy interpelację, a także odpowiedź miasta. 

 

 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2025 14:38
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości