Synoptycy przewidują, że w naszym regionie będzie mocno wiało. Powinniśmy spodziewać się porywów nawet do 75 km/h.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed silnym wiatrem.
Podmuchy pojawią się w poniedziałek (4.04) wieczorem i będą utrzymywały się do wtorku (5.04) .
- Prognozuje się wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 75 km/h, z południowego zachodu. Najsilniejsze porywy spodziewane są około północy - informuje Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to alert I stopnia.