Reklama

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody w Łomży [FOTO]

01/03/2022 12:25

W tym roku po raz 11. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956 pojawiły się kwiaty.

Pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu władz naszego miasta kwiaty złożył prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z radnymi Andrzejem Grzymałą i Marcinem Dębkiem.

W uroczystościach udział wzięły również m.in. władze powiatu łomżyńskiego, przedstawiciele wojska z kompanią 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, delegacje uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży oraz Ochotniczego Hufca Pracy. Były także poczty sztandarowe 13. Batalionu Lekkiej Piechoty ze sztandarem Łomżyńskiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Oddział Łomża oraz szkół.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku. Stanowi on wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. To także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

Reklama

Źródło: UM Łomża
 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości