Reklama

Nasz Czytelnik nie wytrzymał: Wędkarzu, nie śmieć i posprzątaj po sobie!

17/03/2025 12:04

Wiosenna pogoda sprzyja wypadom poza miasto. Niestety, to co można zobaczyć nad Narwią i jej starorzeczami w okolicach Łomży, skutecznie psuje przyjemność z obcowania z naturą. Nasz Czytelnik, pan Adam, przesłał nam list, w którym opisuje smutny obraz, jaki zastał podczas spaceru w rejonie Jednaczewa.

- Czasem trzeba rzeczy nazywać po imieniu – słowo dewastacja to najłagodniejsze określenie tego, co robią niektórzy wędkarze – pisze pan Adam. Jak relacjonuje, większość stanowisk wędkarskich była zaśmiecona. Porzucone opakowania po zanętach, haczykach, puszkach po konserwach, plastikowe butelki i worki – to standardowy widok. Co gorsza, niektóre śmieci wyglądały na świeżo pozostawione.

Pan Adam nie ukrywa oburzenia, ale zwraca się także z apelem do odpowiedzialnych wędkarzy: 

- Wędkarzu, nie śmieć i posprzątaj po sobie! Proszę tych świadomych i odpowiedzialnych, by nie tylko dawali dobry przykład, ale również edukowali swoich kolegów. Może warto pomyśleć o wspólnej akcji sprzątania?

Reklama

Problem zaśmiecania dzikich terenów to niestety zjawisko, które powraca każdego sezonu. Wędkarze, turyści, spacerowicze – wszyscy korzystamy z uroków tych miejsc. Ale nie każdy pamięta, że natura nie posprząta po nas sama.

Dlatego dołączamy się do apelu naszego Czytelnika. Każdy, kto korzysta z przyrody, ma obowiązek zadbać o to, by zostawić ją w takim stanie, w jakim sam chciałby ją zastać.

Jeżeli wędkujesz – zabierz ze sobą swoje śmieci! To nie kosztuje nic, a zmienia wiele.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości