640 osób z Łomży i powiatu przebywa obecnie w kwarantannie – wynika z danych resortu zdrowia. Wśród nich są uczniowie kilku łomżyńskich szkół.
Z danych Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży wynika, że dzisiaj (22.10) kwarantannę kończą 2 klasy II Liceum Ogólnokształcącego. W murach szkoły nadal nie mogą uczyć się: 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 2, 1 klasa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz 2 klasy Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Kwarantanną objęto również aż 6 klas Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, jednak przynajmniej niektóre powinny zakończyć ją dzisiaj. Pojedyncze przypadki objęcia kwarantanną odnotowano w Przedszkolu Publicznym nr 4.
Jak wygląda sytuacja w Polsce?
Według ostatnich (21.10) danych Ministerstwa Edukacji i Nauki w trybie zdalnym pracowało wczoraj 15 szkół ponadpodstawowych w Polsce, a w trybie mieszanym – 407. W przypadku szkół podstawowych 25 placówek pracowało w trybie zdalnym i 799 w trybie mieszanym.
Minionej doby w Łomży i powiecie potwierdzono 19 nowych zakażeń korona wirusem.