Reklama

NFZ: Uzdrowiska wznawiają działalność. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu

03/06/2020 07:00

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

  • mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca - realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania,
  • mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca,
  • musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni),
  • oraz kolejnym pacjentom oczekującym na rozpoczęcie leczenia.

Ważne: Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. 

Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Reklama

– O tym, gdzie wykonać takie badanie pacjenta poinformuje pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ. Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego, będzie mogła poddać się badaniu - podkreśla Adam Niedzielski, prezes NFZ

Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. Szczegółowe informacje oraz adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronie Podlaskiego NFZ oraz pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800- 190- 590.

Reklama

Ważne wskazówki dla pacjentów :

  • każdy, kto po 15 czerwca wyjedzie do uzdrowiska dostanie w najbliższych dniach list od NFZ – w liście będą wszelkie instrukcje postepowania, nie trzeba teraz kontaktować się z NFZ, to niczego nie przyspieszy
  • każdy, kto dostanie list z informacją o wyjeździe do uzdrowiska 6 dni przed wyjazdem musi wykonać test na obecność koronawirusa
  • negatywny wynik testu będzie „przepustką” na wyjazd do uzdrowiska
  • test będzie bezpłatny, należy go wykonać w mobilnym punkcie pobrań, wystarczy mieć dowód tożsamości i numer PESEL

 

Źródło: mat. prasowe POW NFZ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości