Reklama

Nie żyje Henryk Osicki. Malarz miał 94 lata

19/02/2022 16:38

W piątek (18.02) zmarł malarz Henryk Osicki. Odszedł w wieku 94 lat.

Nie żyje Henryk Osicki. Malarz związany od wielu lat z naszym miastem miał 94 lata. 

- Od zawsze towarzyszyły nam jego obrazy, akwarele, witraże , a wcześniej jeszcze pluszowe zabawki, które projektował dla Spółdzielni „Miś”. 18 lutego 2022 roku odszedł na zawsze Henryk Osicki – nestor łomżyńskiego środowiska plastycznego. Choć był Przybyszem, upodobał sobie Łomżę i nadnarwiański krajobraz, które przez 60 lat z sercem malował. Będzie nam brakowało jego oddania sztuce, ciepła i otwartości. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy żalu i współczucia - przekazała w sobotę (19.02) Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. 

Reklama

Henryk Osicki zaprojektował i zrealizował witraże m.in. w kościele św. Brunona w Łomży. W Łomży swoją twórczość zaprezentował po raz pierwszy w 1968 r. podczas wystawy indywidualnej malarstwa. Otrzymał wiele wyróżnień, w tym Złoty Krzyż Zasługi.

 

Fot. Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości