Reklama

Niedzielna „otwarta przychodnia” dla wszystkich [FOTO]

20/02/2022 13:05

Dziś baza Grupy Ratowniczej Nadzieja przy parafii pw. Bożego Ciała zamieniła się w „otwartą przychodnię”. Od wczesnych godzin porannych do 14:00 każdy chętny mógł oddać krew, wykonać test na obecność Covid-19, zaszczepić się, zbadać poziom cukru czy ciśnienie krwi.

Parafianie, jak i wszyscy mieszkańcy Łomży mieli możliwość przebadania się oraz  zapoznania się z Grupą Ratowniczą Nadzieja – czym dysponuje i w jaki sposób działa.

- Grupa Ratownicza Nadzieja razem z parafią Bożego Ciała zorganizowała dzień profilaktycznych - „Dzień dla zdrowia z Nadzieją”. Mamy możliwość oddania krwi w krwiobusie. Możemy zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Dodatkowo możemy też przebadać się testem antygenowym oraz testem PCR przeciwko SARS-CoV-2. Dla najmłodszych jest pokaz sprzętu ratowniczego oraz poszukiwawczego wraz z nauką pierwszej pomocy – tłumaczy Jakub Zimnoch, kierownik łomżyńskiego oddziału GR.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości