72-latek poruszający się skuterem został zatrzymany do policyjnej kontroli. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się na jazdę niezarejestrowanym pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Do zatrzymania 72-letniego kierowcy skutera doszło w Wiźnie. W trakcie prowadzenia przez policjantów czynności wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy.
- Badanie alkomatem wykazało, że 72-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że pojazd ten nie jest zarejestrowany. Zamontowane na skuterze tablice rejestracyjne należą do innego motoroweru, którego właścicielem jest 72-latek - informuje KMP Łomża.
Mężczyzna przyznał policjantom, że pojazd nie jest zarejestrowany i nigdy nie posiadał ubezpieczenia, a kupił go zaledwie pół roku temu. Na miejsce przyjechał syn 72-latka, który dostarczył dokumentację zakupy motoroweru.
Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża