Wszyscy niezaszczepieni, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta otrzymają dziś SMS-a zachęcającego do zaszczepienia - informuje Ministerstwo Zdrowia.
Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".
SMS-a o takiej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że wysyłka SMS-ów rozpoczyna się dzisiaj (29.11) o godzinie 10.00. Wszystkie wiadomości zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.
- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.
Reklama
Resort zdrowia przypomina, że dotychczas wysłano 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.