Zaczyna się druga fala pandemii koronawirusa? Wydawało się, że sytuacja epidemiczna w naszym mieście i regionie jest wstępnie ustabilizowana, tymczasem w Łomży pojawiło się nowe ognisko SARS-CoV-2. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali dziś przed południem o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Aż 6 przypadków dotyczy osób z Łomży.
Zakażone osoby to:
W Łomży mamy obecnie 9 "aktywnych" przypadków koronawirusa, potwierdzonych wcześniej pozytywnym wynikiem testów.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 688 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Dziś rano ministerstwo zdrowia poinformowało o 309 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz kolejnych 12 ofiarach śmiertelnych. Aktualny bilans pandemii w Polsce to 31 620 zakażonych i 1 346 zgonów.