Reklama

Druga fala koronawirusa w Łomży. Aż 6 nowych zakażeń w naszym mieście

20/06/2020 10:54

Zaczyna się druga fala pandemii koronawirusa? Wydawało się, że sytuacja epidemiczna w naszym mieście i regionie jest wstępnie ustabilizowana, tymczasem w Łomży pojawiło się nowe ognisko SARS-CoV-2. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali dziś przed południem o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Aż 6 przypadków dotyczy osób z Łomży.

Zakażone osoby to:

  • młody mężczyzna z Łomży, izolacja domowa
  • starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
  • mężczyzna w sile wieku z Łomży, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
  • dwóch mężczyzn w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
  • kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
  • cztery kobiety w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
  • młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
  • młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie
  • kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa.

W Łomży mamy obecnie 9 "aktywnych" przypadków koronawirusa, potwierdzonych wcześniej pozytywnym wynikiem testów. 

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 688 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Dziś rano ministerstwo zdrowia poinformowało o 309 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz kolejnych 12 ofiarach śmiertelnych. Aktualny bilans pandemii w Polsce to 31 620 zakażonych i 1 346 zgonów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości