Reklama

Nowa premiera w Teatrze Lalki i Aktora

13/02/2025 11:17

"Chłopiec i Gwiazdka" to najnowszy spektakl przygotowany przez łomżyński Teatr Lalki i Aktora. Premiera odbędzie się 1 marca 2025 roku.

Teatr Lalki i Aktora przygotował wyjątkową niespodziankę. W ostatnich miesiącach trwały próby do nowej premiery. Będzie to spektakl Tomasza Mana pt. "Chłopiec i Gwiazdka". Za reżyserię i muzykę odpowiada autor spektaklu. Scenografię zaprojektowała Anetta Piekarska-Man, a projekcje wideo i plakat wykonała Zuzanna Piekarska-Opara. Ruch sceniczny opracował Artur Dobrzański. W spektaklu wystąpią: Miłosz Cieślik, Adam Piotrowski, Sylwia Polívková, Julia Sacharczuk i Rafał Swaczyna. 

-͏ „Chłopiec i Gwiazdka” to historia o chłopcu, któremu przydarzyła się magiczna przygoda. Chłopiec bał się zasypiać w nocy i poprosił swoją ulubioną gwiazdkę na niebie, żeby pomogła mu przezwyciężyć strach. Gwiazdka nagle zjawiła się w jego pokoju. Chłopiec przestał się bać ciemności, ponieważ pokój został oświetlony przez emanującą ciepłem i światłem Gwiazdkę. Gwiazdka w zamian poprosiła Chłopca, żeby rano pokazał jej świat, w którym żyje. Mogła na Ziemi przybywać tylko do zachodu słońca, bo w nocy musiała wrócić do swoich sióstr, gwiazd, do "gwiazdodomu". Chłopiec pokazał jej szkołę, poznała jego klasę i nauczycielkę, gwiazdę kina, ale też groźnego generała z wojska oraz pragmatycznego biznesmena. W pewnym momencie Gwiazdka została "ukradziona" Chłopcu, ale wszystko dobrze się skończyło- czytamy w opisie spektaklu.

Reklama

Premiera nowej sztuki odbędzie się 1 marca 2025 roku. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości