Reklama

Nowa siedziba PZON-u symbolicznie otwarta [VIDEO i FOTO]

08/07/2021 12:20

​​​​​​​Od maja Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Łomży mieści się przy ul. Wojska Polskiego 25. Dziś (08.07) odbyło się symboliczne otwarcie nowej siedziby.

Wcześniej pracownicy PZON-u wypełniali swoje obowiązki w budynku przy ul, Dwornej

- Każdy, kto był we wcześniejszej siedzibie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, to widział, w jak trudnych warunkach osoby były przyjmowane, jak trudne warunki mieli też pracownicy zespołu - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. - Szukaliśmy w ostatnich latach miejsca, w które moglibyśmy przenieść siedzibę Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i udało nam się znaleźć takie miejsce.

Reklama

Jak dodaje prezydent, dostosowanie budynku do potrzeb PZON-u pochłonęło 600 tys. zł. To środki pochodzące z budżetu miasta.

- Kosztorys wstępnie opiewał o kwotę 123  tys. wyższą. Można powiedzieć, że te 123 tys. złotych udało nam się zaoszczędzić.

Interesanci PZON-u mogą być teraz przyjmowani w godnych warunkach. Nowa siedziba ułatwi dostęp osobom niepełnosprawnym.

- Chodzi tutaj głównie o bariery architektoniczne, które próbowaliśmy zniwelować w stosunku do poprzedniej siedziby, którą mieliśmy na Dwornej 23B. Chociaż to było miłe, klimatyczne miejsce, to jednak niedostosowane do osób z dysfunkcjami - mówi Mariola Jabłonowska, przewodnicząca PZON.

Reklama

Zespół wydaje rocznie około 3 tys. decyzji ws. niepełnosprawności. Każda osoba trafia do przynajmniej dwóch orzeczników. To lekarz specjalista wskazany zgodnie z dysfunkcjami, i orzecznik pozamedyczny,  np. doradca zawodowy, pracownik socjalny, psycholog lub pedagog.

Prace były wykonywane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości