Reklama

Nowe drzewka nad Łomżyczką [FOTO]

18/10/2018 13:58

W czwartkowe południe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wraz z przedstawicielami miejskich władz sadziły sadziły nad Łomżyczkę drzewka. -  Młodzież trzeba uczyć ekologii, pokazywać to, że o miasto trzeba dbać, trzeba dbać o swoje osiedla - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Nad mini-bulwaram pojawiły się nowe 33 rośliny.  

- Dzisiaj zasadzimy 33 drzewa ale docelowo tych drzew będzie więcej. Młodzież trzeba uczyć ekologii, pokazywać to, że o miasto trzeba dbać, trzeba dbać o swoje osiedla - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. - Dużo się mówi o tym, że drzewa są wycinane, że osiedla są betonowane to trzeba pokazać z drugiej strony, że jednak tak nie jest bo Łomża jest miastem zielonym - dodaje prezydent

Drzewka sadziły dzieci z klas czwartych uczące się w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łomży. Dyrektor SP5 Małgorzata Pietrusewicz będąca także nauczycielem przyrody, cieszy się, że dzieci mogą wziąć udział w takiej akcji

Reklama

- Myślę, że jak sami dzisiaj te drzewka posadzą to zupełnie inaczej będą na nie patrzeć jak będą rosły - mówiła. - Kiedy będą już dorosłymi ludźmi i przyjdą tutaj, pokażą swoim dzieciom, że tu właśnie sadziliśmy te drzewa - dodała.

- Żeby zachować różnorodność sadzimy zarówno drzewa iglaste i liściaste. Te drzewa będą wymagały jeszcze pielęgnacji. Muszą być podlewane przez najbliższe trzy lata – tłumaczy specjalistka od zieleni miejskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości