Trzy nowe karetki otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Specjalistyczne Mercedesy przeznaczone są dla Łomży, Kolna i Grajewa. Pojazdy zakupiono dzięki 1,2 mln zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Ze swojego budżetu WSPR musiała dołożyć niespełna 50 tys. zł.
WSPR już pod koniec września ubiegłego roku otrzymała symboliczne trzy czeki w wysokości 400 tys. złotych na zakup trzech nowych pojazdów. Dzisiaj zostały one uroczyście przekazane przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę w obecności m.in. posła Lecha Kołakowskiego, wicemarszałka marka Olbrysia, wicewojewody Tomasza Madrasa oraz lokalnych samorządowców. Jeden z ambulansów będzie stacjonował w Łomży, drugi w Kolnie, a trzeci w Grajewie.
- Dla mnie, jako pełnomocnika rządu do spraw ratownictwa medycznego jest to wielka radość, że możemy pomóc stacjom pogotowia w zakupie tego nowego sprzętu - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Lekarza rodzinnego możemy sobie wybrać, wybrać sobie szpital w którym się możemy leczyć, ale jeżeli mamy wypadek, mamy zawał serca, mamy udar - przyjedzie do nas ta karetka, której jest najbliżej, czyli od jej wyposażenia, od szybkości tego dojazdu, od wykształcenia osób, które pracują w tej karetce zależy nasze życie.
Reklama
Stacja pogotowia w Łomży działa na terenie pięciu powiatów: łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Obejmuje opieką ponad 300 tys. mieszkańców naszego regionu. Na dzień dzisiejszy dysponuje 23 ambulansami.
Możliwe, że wyposażenie nowej karetki obsługującej nasze miasto sfinansuje częściowo samorząd Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski zapewnia, że wystąpi w tym roku do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel pieniędzy w kwocie 50 tys. złotych..
- Ratownictwo medyczne wymaga wspierania m.in. poprzez zakup nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu może być zapewniona jak najlepsza opieka i pomoc dla wszystkich potrzebujących - uważa prezydent.