O siedmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród nich jest przebywający w izolacji domowej starszy mężczyzna z Łomży. W Podlaskiem odnotowano też dwa kolejne przypadki wystąpienia zgonu z powodu COVID-19.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 861 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne trzydzieści trzy osoby (w sumie 501): dwie kobiety w sile wieku, starszy mężczyzna, starsza kobieta, dwóch młodych mężczyzn, dziecko, dwie młode kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, dwóch młodych mężczyzn, dwoje dzieci, młoda kobieta, cztery kobiety w sile wieku, czterech mężczyzn w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna z Białegostoku, dwóch młodych mężczyzn z powiatu sokólskiego, dziecko, dwóch mężczyzn w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu grajewskiego oraz dwie młode kobiety z powiatu augustowskiego.
W Podlaskiem odnotowano też dwa kolejne przypadki wystąpienia zgonu z powodu COVID-19.
To mieszkańcy powiatu białostockiego: kobieta w wieku 80 lat i mężczyzna w wieku 66 lat. Oboje byli hospitalizowani w białostockim szpitalu. Dotychczas WSSE w Białymstoku odnotowała 12 przypadków zgonu z powodu COVID-19.