O dwóch nowych przypadkach koronawirusa wśród mieszkańców Łomży informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. To dwaj mężczyźni. Przebywają w izolacji domowej.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
Julia Gulanowska z PSSE w Łomży podaje, że zakażenie mężczyzny w sile wieku powiązane jest z zakażeniem nastolatka, o którym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Młody chłopak miał mieć kontakt z osobą zakażoną podczas rodzinnego wyjazdu.
Starszy mężczyzna sam zgłosił się do lekarza, ponieważ miał objawy zakażenia. Test dał wynik pozytywny. Senior skorzystał jednak z teleporady, nie kontaktował się z lekarzem bezpośrednio.
Na terenie działania łomżyńskiego sanepidu obecnie jest 5 aktywnych zakażeń. W kwarantannie przebywa 70 osób ( 46 - Łomża, 24 - powiat).
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1013 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało łącznie 858 osób.