Od ponad tygodnia mieszkańcy Osiedla Jantar mogą korzystać z nowego chodnika i schodów łączących alejkę Parku Jana Pawła II z ulicą Reymonta. Ta inwestycja powstała przy współpracy Miasta Łomża i Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży.
- W tej sprawie już od dłuższego czasu zgłaszali się do naszej spółdzielni mieszkańcy – mówi Piotr Pawłowski, przewodniczący Osiedla Jantar i członek zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w zasobach której znajduje się chodnik.
We wrześniu tego roku wspólnie z zastępcą prezesa ŁSM Krzysztofem Cieślińskim złożyli wniosek w Urzędzie Miejskim w Łomży z prośbą o wykonanie chodnika, zaś budowę schodów spółdzielnia zobowiązała się pokryć z własnych środków.
- Dzięki przychylności prezydenta Mariusza Chrzanowskiego to się udało i dziś wszyscy możemy się tylko z tego cieszyć – dodaje Piotr Pawłowski, dziękując również za zaangażowanie w sprawę wykonania inwestycji radnemu Witoldowi Chludzińskiemu.
Reklama
Nowo powstały chodnik ma długość 55 m i szerokość 1,5 m i wraz z schodami prowadzi wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 1, łącząc Park Jana Pawła II z ulicą Reymonta. Inwestycja powstała w oparciu o porozumienie Miasta Łomża z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową w Łomży kosztowała łącznie około 22 tys. zł.
