Osiem łomżyńskich szkół wzięło udział w projekcie pn. "Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży".
Projekt realizowany był od początku 2021 roku. Jego celem było podniesienie kluczowych kompetencji i uniwersalnych umiejętności 571 uczniów, a także kompetencji lub kwalifikacji zawodowych 83 nauczycieli szkół podstawowych nr 1, 4, 5, 7, 8, 9, 10 oraz III Liceum Ogólnokształcącego.
- Cieszę się, że udało nam się zrealizować wszystkie cele, które nam przyświecały - mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
Szkoły biorące udział w projekcie zyskały m.in. pomoce edukacyjne oraz nowy sprzęt komputerowy i multimedialny: komputery stacjonarne, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne czy monitory interaktywne. Dzięki pozyskanym środkom możliwe było prowadzenie dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, a także podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli. Szczególnie uzdolnieni uczniowie z ośmiu łomżyńskich szkół otrzymywali też naukowe stypendia.
Projekt pn. "Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży" finansowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Wartość zadania opiewała na kwotę 4 295 024,48 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 3 796 064,48 zł.
Więcej w materiale VIDEO