Czy powstanie obwodnica Konarzyc? Termin rozpoczęcia prac zbliża się nieuchronnie. Realizacja inwestycji miałaby polegać na budowie i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 677 na odcinku miasta Łomżą i obejścia miejscowości Konarzyce wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego Śniadowo – Łomża.
Budową obwodnicy zajmie się firma Budimex. Trasa ma kosztować 35 mln zł, a jej długość wyniesie ok 5 km. Inwestycja dotyczy budowy drogi, która rozpocznie się od Łomży (teren skrzyżowania obecnej drogi do Śniadowa z ul. Strusią). Obecnie trwają już procedury związane z uzyskaniem przez inwestora budowy drogi decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Według planów trasa ma biec na wschód od Konarzyc, a dalej wzdłuż linii terenu kolejowego. W okolicy istniejącego przejazdu na ul. Borowej w Konarzycach droga przekraczać ma tory kolejowe i poza zabudowaniami wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa.
Projekt ma zostać zrealizowany do listopada 2019. Realizacja tej inwestycji wspierana jest przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego. Trasa miałaby być połączona z drogą ekspresową, czyli z obwodnicą Łomży, która ma wchodzić w S61.
W związku z trwającymi procedurami związanymi z przystąpieniem do realizacji inwestycji wójt gminy Łomża organizuje 13 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 spotkanie w Szkole Podstawowej w Konarzycach. Na spotkanie zaprasza właścicieli nieruchomości, mieszkańców Konarzyc.
Na spotkanie przybyć ma przedstawiciel Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Wojewody Podlaskiego, który będzie wydawał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i decyzje o ustaleniu wysokości odszkodowań.