Reklama

Od 80 nauczycieli z Piątnicy pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa

29/03/2020 12:54

Dziś rano na parkingu przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. majora Władysława Raginisa w Piątnicy od 80 pedagogów uczących w tej placówce pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Akcja, prawdopodobnie jedyna taka do tej pory przeprowadzona w naszym województwie, to następstwo wykrycia w ubiegłym tygodniu zakażenia wirusem COVID-19 u mężczyzny będącego pracownikiem szkoły. Do zachorowania miało dojść już po zarządzeniu obowiązkowej przerwy w nauce.

Jak informuje nas wójt gminy Artur Wierzbowski, wszyscy pracownicy administracji byli wcześniej objęci kwarantanną domową.

- Dziś profilaktycznie pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa od 80 nauczycieli – mówi wójt.

Jak powiedział nam jeden z nauczycieli, cała akcja była dobrze zorganizowana. Wymazy od pedagogów pobierano z auta. Całość była koordynowana przez policję, pogotowie i grupę Ratowniczą Nadzieja.

Reklama

Badania zakończyły się po godzinie 11:00.

W sumie w województwie podlaskim mamy 27 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości