Reklama

Oddział Nefrologiczny ze stacją dializ ponownie dostępny dla mieszkańców Łomży

22/06/2020 18:53

Stacja Dializ oraz Oddział Nefrologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży mają świadczyć usługi medyczne zakontraktowane z NFZ. Przed rozpoczęciem przyjęć personel musi jednak przejść kwarantannę lub badania w kierunku SARS-Cov-2.

Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala ds. Jakości przekazuje, że dziś (22.06) szpital otrzymał stosowną decyzję wojweody, będącą odpowiedzią na wniosek dyrektora szpitala Jarosława Pokoleńczuka.

-  Informuję, iż w dniu dzisiejszym jako odpowiedź na wniosek Dyrektora Szpitala  Jarosława Pokoleńczuka otrzymaliśmy decyzję Wojewody Podlaskiego na mocy której, uznając słuszny interes społeczny od dnia 23 czerwca 2020r Stacja Dializ oraz Oddział Nefrologiczny naszego szpitala powraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ. Zgodnie z decyzją Wojewody w Oddziale Nefrologicznym 1 łóżko pozostaje wydzielone dla nagłych pacjentów zakażonych, bądź z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 - podaje w komunikacie Jolanta Gryc.

Reklama

Przyjęcia pacjentów będą realizowane dopiero od 1 lipca 2020r.

- Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia personel Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ przed rozpoczęciem przyjęć pacjentów powinien przejść 14 dniową kwarantannę lub badania w kierunku SARS-Cov-2. W związku z tym przyjęcia pacjentów będą realizowane od 1 lipca 2020r. - informuje Jolanta Gryc. 

-------------

Szerszych informacji prawdopodobnie udzieli jutro wojewoda Bohdan Paszkowski. Biuro Wojewody Podlaskiego zapowiedziało na jutro briefing prasowy "dotyczący zwiększenia dostępności świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży dla pacjentów bez podejrzenia i bez stwierdzonego COVID".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości