Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa znalazła się w gronie podmiotów, które otrzymają od zarządu województwa łącznie prawie 2 mln zł dotacji na inwestycje w odnawialne źródła energii i walkę z zanieczyszczeniem powietrza.
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa dzięki tej dotacji zainstaluje na dwóch dachach bloków mieszkaniowych ogniwa fotowoltaiczne. Umożliwią one ogrzać wodę za pomocą energii słonecznej. Ogniwa zostaną zamontowane na dachach budynków przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Poza spółdzielnią z unijnego dofinansowania skorzysta także sześć przedsiębiorstw. Łącznie otrzymają one 1,7 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektów to 3,5 mln zł.
Wybrane do dofinansowania projekty to pierwsza część inwestycji, które zostały zgłoszone w ramach ubiegłorocznego konkursu z działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (typ projektów: inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększania mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE).