Reklama

Odwiedziny w szpitalach tylko dla zaszczepionych?

16/07/2021 11:01

​​​​​​​Zastanawiamy się nad wprowadzeniem odwiedzin w szpitalach dla osób, które są w pełni zaszczepione - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W resorcie trwa dyskusja na ten temat.

"Na pewno mamy dziś problem z odwiedzinami w szpitalach. Zgłaszają to niejednokrotnie bliscy osób, które przebywają w szpitalach w stanie ciężkim, a oni nie mogą ich odwiedzić. W tej chwili analizujemy sytuację i zastanawiamy się, czy wprowadzić odgórnie unormowanie dotyczące odwiedzin w szpitalach przez osoby w pełni zaszczepione, czyli bezpieczne dla hospitalizowanych pacjentów. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze" - powiedział wiceminister Kraska, cytowany przez PAP.

Decyzja taka może zostać podjęta w najbliższym czasie. Obecnie nie ma odgórnych wytycznych obowiązujących wszystkie szpitale.

Reklama

"W niektórych z nich przed odwiedzinami pacjenta trzeba zrobić test antygenowy. Warto jednak pamiętać, że ryzyko jest obustronne. Osoba niezaszczepiona, wchodząc do szpitala, również może się zakazić" - zaznaczył wiceminister.

Możliwe, że jesienią powróci kwestia szczepienia przypominającego.  Niektóre kraje sygnalizują już dziś, że trzecią dawką będą szczepić osoby z grup ryzyka - starsze lub ze spadkiem odporności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości