Reklama

W Łomży opłaty za odpady bez zmian. Brakuje jednak pieniędzy!

28/12/2022 13:10

Z jednej strony mieszkańcy Łomży z pewnością ucieszą się, że w przyszłym roku stawki za odbiór śmieci pozostaną na tym samym poziomie. Z drugiej strony brak podwyżki powoduje problemy z budżetem. Radni zastanawiają się skąd wziąć ok. 3 mln zł.

W przyszłym roku opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Łomży nie zmienią się. Nadal będzie to 23,90 zł od jednej osoby w zabudowie jednorodzinnej oraz 17,90 od jednej osoby w zabudowie wielorodzinnej. 

Na podwyżkę odpowiednio o 4,1 zł oraz 3,1 zł nie zgodzili się radni podczas głosowania w czasie dzisiejszej sesji. Uchwałę z nowymi stawkami poparło 10 osób (na 23 głosujących). 

Podwyżka miała zapewnić bilansowanie systemu. A ponieważ nie została przegłosowana, teraz radni zastanawiają się skąd wziąć brakującą kwotę. Chodzi o ok. 3 mln zł. Dotychczas wśród propozycji pojawiły się dodatkowy kredyt oraz rezygnacja z termomodernizacji trzech szkół. Skarbnik i radca prawny rozkładają ręce. Skarbnik mówi otwarcie, że nie wie, co ma robić. Natomiast radca prawny podkreśla, że nie jest skarbnikiem i nie powinien się wypowiadać.

Reklama

Do tego jeden z radnych zaproponował, żeby budżet Łomży na 2023 r. ułożyła Regionalna Izba Obrachunkowa. Inny natomiast podsumował “dobrze, że tak mało mieszkańców nas ogląda”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości