Reklama

Ordynator oddziału zakaźnego w ciężkim stanie

06/08/2020 16:14

Ordynator oddziału zakaźnego grajewskiego szpitala trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Informacje medialne wskazują, że zaraził się koronawirusem. Jest w stanie ciężkim.

O lekarzu z województwa podlaskiego, który leczył pacjentów chorujących na COVID-19 i trafił w ciężkim stanie do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWIA w Warszawie poinformował wczoraj serwis RMF24. Jego stan ma być krytycznie ciężki.  Informacje RMF wskazują, że lekarze wszczepili mu ECMO - aparat do pozaustrojowego podtrzymywania życia. Jego działanie polega na tym, że urządzenie pobiera krew pacjenta, natlenia ją i oddaje z powrotem do organizmu, już natlenioną. Chroni to przed uduszeniem i daje szanse płucom na regenerację. Stan lekarza jest na tyle poważny, że respirator był niewystarczający.

Dziś na facebookowym profilu grajewskiego szpitala ogłoszona została zbiórka krwi dla doktora Józefa Zawrotnego, szefa tamtejszego oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Reklama

"Pragniemy Państwa prosić o oddawanie krwi dla naszego Dr Józefa Zawrotnego, który podczas epidemii COVID-19, walczył o nasze zdrowie i życie. Dziś Pan Doktor sam tej pomocy potrzebuje!" - informuje szpital za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Akcja oddawania krwi odbędzie się 10 sierpnia w godz. 9-13:30 w mobilnym punkcie pod Urzędem Miasta w Grajewie. Podczas oddawania krwi należy poinformować, ze ma ona trafić do Józefa Bogdana Zawrotnego ze Szpitala MSW w Warszawie.

- Ta przykra historia pokazuje, jak bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną misję wykonują lekarze – powiedziała tvn24.pl Kamila Ausztol z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości