Reklama

Ośrodek w Kisielnicy nadal bez modernizacji

08/07/2022 09:42

Ośrodek Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy działa od 1989 r. Z hipoterapii korzystają najmłodsi mieszkańcy regionu. Niestety placówka od wielu lat nie była modernizowana. Od 2017 r. udało się jedynie opracować niezbędną dokumentację.

W 2017 r. zarząd województwa przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży dotację na modernizację Ośrodka Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy. 198 tys. zł, czyli całą kwotę z dofinansowania, przeznaczono wówczas na powstanie dokumentacji projektowej. Sama inwestycja miała natomiast rozpocząć się w 2019 r. Zakładano, że wybudowana zostanie kryta ujeżdżalnia a istniejący budynek będzie wyremontowany. Do tego ośrodek miał rozszerzyć swoją działalność o organizację zawodów sportowych i imprez integracyjnych. Więcej: Blisko 200 tys. zł na modernizację ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy

Mamy jednak połowę 2022 r. a ośrodek nadal nie został unowocześniony. 

Reklama

- Dokumentacja została sporządzona, jednak nie udało się pozyskać środków na realizację inwestycji. Nie było ogłaszanych konkursów na takie zadanie. Próbowaliśmy pozyskać środki z innych źródeł. Modernizacja jest oczywiście  w planach i mamy nadzieję, że uda się pozyskać środki - tłumaczy Jolanta Gryc, pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości i Akredytacji w łomżyńskim szpitalu.

- Z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 środki finansowe musiały zostać skierowane m.in. na: priorytetowe inwestycje, zakupy sprzętu i aparatury medycznej niezbędne do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w tym świadczeń ratujących życie w szpitalu w Łomży - tłumaczy z kolei urząd marszałkowski.

Reklama

Jak się dowiedzieliśmy, w ostatnim czasie w Kisielnicy odbyło się spotkanie robocze z udziałem wicemarszałka Marka Olbrysia i Marka Malinowskiego - członka zarządu odpowiadającego za służbę zdrowia. Obecni byli także dyrektor szpitala oraz kierownicy ośrodka.  

- Wszystkim bardzo zależy, żeby poprawić stan obiektu i na pewno tak się stanie. Sukcesywnie będziemy do tego dążyć - zapewnia urząd marszałkowski. 

Fot. Szpital Wojewódzki w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości