Cezary Kisiel - odwołany przez Zarząd Województwa Podlaskiego ze stanowiska dyrektora WORD w Łomży oświadczył, że stwierdzenie o niezadowalającej dynamice rozwoju ośrodków oraz spadku przychodów w placówkach WORD, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania go z pełnionej dotychczas funkcji jest niezgodne z prawdą. W artykule publikujemy pełną tresć oświadczenia.
Poniżej publikujemy treść oświadczenia Cezarego Kisiela:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do komunikatu po posiedzeniu Zarządu Województwa Podlaskiego
w dniu 31.12.2018 r. opublikowanego w dniu dzisiejszym na stronie www.wrotapodlasia.pl (rozesłanego do mediów),a dotyczącego powodów odwołania Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w województwie podlaskim, pragnę przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.
Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży, zawarte w powyższym komunikacie cyt:” Zarząd uzasadnił swoją decyzję niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach”, jest niezgodne z prawdą.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco: I tak:
ROK
PRZYCHÓD
2014
5 135 525,68 zł2015
6 044 031,10 zł2016
6 121 895,95 zł2017
6 539 126, 45 zł2018
6 897 213,10 zł
Po drugie, odnosząc się do zarzutu niezadowalającej dynamiki rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, pragnę poinformować, że Zarząd Województwa Podlaskiego, po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, zaakceptowałw dniu 19 czerwca 2018 roku zadanieinwestycyjne pod nazwą: Budowa placu manewrowo - egzaminacyjnego z układem komunikacji kołowej i pieszej wrazz zagospodarowaniem terenu, budową urządzeńinfrastruktury technicznejz elementami wyposażenia placu, budową dwóch wiatprzystankowych, budową ogrodzenia, budową przyłącza kanalizacji deszczowejwraz z doziemnymi instalacjami kanalizacji deszczowej, elektrycznej oraz oświetlenia zewnętrznego, a także przebudową części istniejącego budynku dydaktyczno - administracyjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi przy ul. Zjazd w Łomży, jak również budową elektroenergetycznej napowietrzneji kablowej linii średniego napięcia sn 15kv oraz rozbiórką elektroenergetycznej napowietrznej linii średniego napięcia sn 15kv przy ul. Zjazd w Łomży.Budowa nowego placu pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów,jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. Oddanado użytku nowa inwestycja, wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.
Z poważaniem,