Reklama

Oszustwo na "viaTOLL". Resort ostrzega

01/02/2022 08:41

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami od "zespołu via TOLL". Wiadomości nakłaniają do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL i odsyłają do fałszywej strony internetowej.

"Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, podpisanymi przez „Zespół viaTOLL”, które nakłaniają do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL i odsyłają do fałszywej strony www. Takie e-maile to próby wyłudzenia danych do logowania i danych autoryzacyjnych do bankowości, a ich celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. Przypominamy, że świadczenie usługi viaTOLL zostało zakończone z końcem września 2021 r. Tym samym zakończono pobór płatności za przejazd drogami płatnymi za pośrednictwem viaTOLL." - informuje Ministerstwo Finansów.

Resort dodaje, że cyberprzestępcy za pośrednictwem fałszywej strony mogą przejąć dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary.

Reklama

W przypadku otrzymania podejrzanego maila, który dotyczy usługi viaTOLL, należy przekazać zgłoszenie na adres: incydent@mf.gov.pl lub telefonicznie: 800 101 101, + 48 22 521 10 10. Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości