Reklama

Paliła się ściółka. Zagrożenie pożarowe w lasach [FOTO]

14/08/2022 15:46

Wysokie temperatury powodują wysychanie ściółki i roślinności dna lasu. Kiedy dojdzie do tego nieodpowiedzialne zachowanie osób korzystających z letniego wypoczynku, łatwo o nieszczęście. W tym momencie w Łomży i okolicach obowiązuje średnie zagrożenie pożarowe. Wczoraj strażacy gasili ściółkę leśną w gminie Zbójna.

W sobotę (13.08), przed godz. 14:00, doszło do pożaru ściółki leśnej pomiędzy Dębnikami a Dobrym Lasem w gminie Zbójna. 

W akcji gaśniczej brały udział OSP Nowogród, PSP Łomża, OSP Dobry Las oraz OSP Zbójna. 

Aktualnie stopień zagrożenia pożarowego lasów w Łomży jest mały. Natomiast poza miastem widzimy kolor żółty. Oznacza on średnie zagrożenie.

Mimo to strażacy i policjanci proszą o ostrożność.

Warto pamiętać, że człowiek odpowiada za ponad 90% pożarów lasów. Najczęściej są one powierzchniowe. Palą się poszycie leśne, zarośla i pojedyncze drzewa. Utrzymujące się wysokie temperatury powodują wysychanie ściółki i roślinności dna lasu. A upałów nam w najbliższym czasie nie zabraknie. Zobacz też: Upalny tydzień. Synoptycy ostrzegają

Reklama

Fot. OSP Nowogród

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości