Reklama

Paulina Waszelewska ma zostać nowym dyrektorem Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

18/10/2021 13:55

Paulina Waszelewska została zarekomendowana do zatrudnienia na stanowisku dyrektora Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

W konkursie wpłynęło łącznie 6 ofert, z czego 5 kandydatów zakwalifikowało się do II etapu, po którym komisja dokonała oceny według ustalonych kryteriów i wartości punktowych. Najwyższe oceny (ex aequo) uzyskały dwie kandydatki: Paulina Waszelewska i Magdalena Mucha. Przewodniczący komisji – wiceprezydent Andrzej Stypułkowski zarządził głosowanie w celu wyłonienia najlepszego kandydata. W pierwszym głosowaniu żaden z pięciu kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, dlatego konieczne było ponowne głosowanie, w którym rywalizowały już tylko dwie najlepsze kandydatki. W wyniku drugiego głosowania Paulina Waszelewska otrzymała sześć głosów, natomiast Magdalena Mucha – 4 głosy. Oznacza to, że do zatrudnienia na stanowisku dyrektora Muzeum-Północno Mazowieckiego w Łomży została zarekomendowana Paulina Waszelewska.

W uzasadnieniu wyboru czytamy, że spełniła ona wszystkie wymogi formalne na stanowisko dyrektora Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Posiada wykształcenie wyższe, ukończyła UKSW w Warszawie na kierunku teologia. Posiada odpowiedni staż pracy i doświadczenie zawodowe, w tym na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury. Otrzymała dużą liczbę punktów (21 pkt) z rozmowy kwalifikacyjnej, szczegółowo omówiła koncepcję funkcjonowania Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, uzyskała największa liczbę głosów członków komisji konkursowej.

Reklama

Paulina Waszelewska pracowała m.in. w MDK-DŚT, portalu mylomza.pl, Telewizji Polskiej i telewizji Polsat News.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości