Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś po południu o piątym przypadku wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.
To kobieta w wieku 86 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego, była hospitalizowana w szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące. Kobieta prawdopodobnie do jednoimiennego szpitala w Łomży trafiła tydzień temu z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bielsku Podlaskim.
Jednocześnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim mamy 377 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.